Implanty i tajemnica pięknego uśmiechu

Implanty i tajemnica pięknego uśmiechu.

Nie od dziś wiadomo, że badania epidemiologiczne przeprowadzone w Polsce pod kątem chorób zębów szokują wynikami. Bardzo duży odsetek dzieci oraz prawie każda osoba dorosła ma problem z próchnicą, chorobami przyzębia oraz innymi dolegliwościami towarzyszącymi stanom zapalnym w jamie ustnej. Często dochodzi do sytuacji, w której wyrwanie zęba staje się koniecznością i w tym momencie pojawia się problem – co zrobić z powstałą w tej sposób luką?

Piękny uśmiech to często jeden z elementów drogi do sukcesu. Osoby, które się uśmiechają są postrzegane w lepszym świetle, łatwiej i chętniej nawiązujemy z nimi kontakt. Miła aparycja to także sukces na niemal każdej randce – dlatego warto zadbać, aby nasz wizerunek, szczególnie w okolicach twarzy, prezentował walory związane z zadbaniem i nienaganną kondycją. Brak zębów z pewnością w tym nie pomaga.

Oprócz aspektów psychologicznych, posiadanie pełnego zgryzu daje także oczywisty komfort fizyczny – podczas jedzenia. Dziurawe zęby, próchnica, stany zapalne – to wszystko powoduje, że przyjemność gotowania czy pójścia do restauracji zamieniana jest na koszmar wolnego gryzienia. W takim momencie bezwzględnie należy wybrać się do dentysty na leczenie. Problem pojawia się wtedy, kiedy zaniedbanie jest na tyle duże, że stomatolog kieruje nas do chirurga celem usunięcia zęba. Jego brak z pewnością sprawi nam dyskomfort, dlatego warto zawczasu zainteresować się możliwościami wyjścia z tej sytuacji.

Obecna medycyna proponuje bardzo duże możliwości ingerencji w nasz wygląd. I o ile operacje plastyczne to zabiegi drogie i obarczone ryzykiem, o tyle kwestie stomatologiczne rozwiązywane są bardzo prosto. W przypadku stracenia zęba, z pomocą przychodzą implanty. Nie ważne, czy miejscem naszego zamieszkania jest Częstochowa czy jakiekolwiek inne miasto – profesjonalny gabinet zajmujący się estetyką stomatologiczną znajduje się w każdym większym ośrodku miejskim. I to tam możemy zwrócić się o pomoc.

Świetne właściwości implantów polegają na tym, że ich założenie hamuje naturalny po usunięciu korzenia proces utraty kości. W odróżnieniu od protezy, pacjent nie spotyka się z problemem braku właściwej artykulacji w trakcie wymowy – całkowicie obca jest także budząca strach możliwość wysunięcia się protezy. Warto jednak wiedzieć, że są grupy osób, które nie mogą zdecydować się na implant – dotyczy to przede wszystkim tych, którzy chorują na osteoporozę, problemy z krzepnięciem krwi oraz niektóre nowotwory. Zaporowa może się także wydać wysoka cena, ale warto wiedzieć, że w ten sposób dokonujemy trwałej inwestycji na lata.

Zatem jeśli stan naszego uzębienia pozostawia wiele do życzenia, w pierwszej kolejności powinniśmy się udać na leczenie. Jeśli nie będzie ono możliwe – warto omówić z dentystą kwestię włożenia implantu. Zapewni nam on komfort psychiczny, pewność siebie oraz – przede wszystkim – nienaganny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *