W lipcu 20013 roku minęło pięć lat od założenia pierwszej polskiej Kliniki odwykowej Medox. To bardzo ważne wydarzenie na polskiej scenie leczenia uzależnień. Ta dziedzina medycyny wciąż w dużej mierze opanowana jest przez szarlatanów, oszustów lub specjalistów wykorzystujących wiedzę z lat siedemdziesiątych. A sektor prywatny lecznictwa odwykowego wciąż oczekuje zainteresowania prokuratora. Większość tzw. ośrodków leczenia uzależnień działa nielegalnie, bez nadzoru, nie posiada wpisów do stosownych rejestrów, terapeuci sami sobie nadają tytuły specjalistów, nikt tego nie weryfikuje. Tzw. odtrucia alkoholowe przeprowadzają byli alkoholicy, pielęgniarki i ratownicy bez uprawnień. Wszyscy ci ludzie mają nadzieję na bezkarność licząc, że „alkoholik” się nie poskarży.
Na tym tle Medox, musiał lśnić. Od początku prowadzony przez lekarzy ze sporym doświadczeniem zebranym w trakcie pracy w oddziałach detoksykacyjnych, leczenia uzależnień. Szpital postawił na ofertę głównie zorientowaną na usługi medyczne nie moralizatorstwo. W oparciu na zaplecze służby zdrowia w Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie, Wieliszewie i Warszawie, zorganizował możliwość dokładnej diagnozy: obrazowej, analiz biochemicznych, specjalistycznych konsultacji. Stała opieka lekarska i wysoko wykwalifikowanych pielęgniarek z ponad dwudziestoletnim stażem pracy na oddziałach psychiatrycznych dopełniła profesjonalnego obrazu przedsięwzięcia. Zespół terapeutyczny, który stale składa się z 5-7 psychologów i psychoterapeutów to również nie są ludzie przypadkowi, od lat stanowili dobrze rozumiejącą się grupę ze spójną wizją i programem.
Atut w postaci dyskretnej lokalizacji w pobliżu Warszawy zagrał zgodnie z przewidywaniem założycieli. Z roku na rok szpital zyskuje sławę w Polsce i za granicami, głównie w USA i Kanadzie. Regularnie rok w rok przeprowadza się tu ok. 500 hospitalizacji osób z rozpoznaniem uzależnienia, depresji lub podwójnej diagnozy. Gro z tej grupy pacjentów decyduje się na pełne leczenie odwykowe. Stawia to Medox na pozycji lidera w prywatnej polskie służbie zdrowia zajmującej się leczeniem objawów odstawiennych i psychoterapią uzależnień. W tym czasie Klinika zystkała również kilku partnerów, którzy uzupełniają jej ofertę o wizyty domowe i leczenie ambulatoryjne. Podobno w bliskich planach jest rozwój szpitala i powiększenie liczby łóżek z dotychczasowych ok. 20 do 50.
Życzymy nowych sukcesów, stałego rozwoju, z korzyścią dla pacjentów.