Dermatolog

Dermatologia to dziedzina, o której mówi się bardzo często. Coraz częściej borykamy się bowiem z problemami skórnymi, które można rozwiązać poprzez zastosowanie odpowiednich sztuczek lub zabiegów. Wiele niedoskonałości, które pojawiają się na skórze twarzy, można zatuszować bez poważniejszej ingerencji w strukturę skóry. Taką możliwość dają zabiegi dermatologiczne, których część można wykonywać we własnym zakresie.

Podstawowym zabiegiem, który można wykonywać w domu, jest peeling skóry. Domowy peeling można zrobić na wiele sposobów. Wystarczy odrobina oliwy oraz nieduża ilość gruboziarnistej soli a dopełnieniem wszystkiego będzie ulubiony żel pod prysznic. Taka delikatna mieszanka, doskonale sprawdzi się w domowym odświeżaniu skóry. Zapewni nam czystą, a przede wszystkim gładką i świeżą skórę, bez zrogowaciałego naskórka.

Wielu problemów nie da się rozwiązać sposobem domowymi. W wielu sprawach, koniecznością będzie wizyta u dermatologa czy też u specjalisty medycyny estetycznej. Obaj specjaliści najczęściej ze sobą współpracują, tak by uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny bez negatywnego wpływy na zdrowie.

Jednym z zabiegów, które należy wykonywać pod okiem specjalisty, jest szeroko pojęta laseroterapia. Wiązką laserową możemy zwalczać różne niedoskonałości dermatologiczne. Począwszy od trądzika młodzieńczego i blizn, które po sobie pozostawił aż po rozstępy powstałe w efekcie ciąży. W zależności od stosowanej technologii, laserem można usuwać także delikatne blizny, które powstały w wyniku nieszczęśliwych wypadków czy dawnych urazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *